За да отбележат празника на българската азбука, просвета и култура – 24 май в двора на СУ „Св. Паисий Хилендарски“ в Златица дойдоха ученици, родители, роднини и гости. Пред строените ученици и под звуците на химна на Република България беше издигнат националния флаг. Знамето на училището премина пред ученическия строй.
Директорът Емилия Микова поздрави присъстващите с най-светлия български празник, като пожела успех на учителите в благородната професия, а на учениците - да следват мисията на своите учители. По решение на Педагогическия съвет, за особени заслуги в училищния живот и за участие в олимпиади и състезание се връчват 2 награди по 260 евро. Едната е от анонимен дарител, а другата от доц. Пламен Василев, преподавател в ХТМУ - София, който е родом от Златица. Микова връчи наградите на Димана Димитрова от 9 „а“ клас и на Никола Петкански от 10 „а“ клас.
С топли думи за празника към учителите, учениците и гостите се обърнаха кметът на община Златица Любомир Цветков и председателят на Общински съвет - Златица Младен Медаров.
Учебното заведение е получило поздравителни адреси от Министерството на образованието и науката, от началника на РУО-София област, от едрия бизнес в Средногорието, от Обществения съвет и други.
В празничната програма участие взеха първокласничките Михаела и Мирена, момичетата и момчетата от Вокална група „Звездица“ към СУ „Св. Паисий Хилендарски“ с ръководител Цветанка Георгиева, а с три танца се представиха възпитаниците от школата по народни танци с художествен ръководител Събина Делова.
Тържеството завърши с много аплодисменти и вълнуващи моменти, запечатани в снимки за спомен.






